Buatsi vs Azeez: Dan Azeez’in son antrenmanda sırtından sakatlanmasının ardından İngiliz dövüşü ertelendi | Boks Haberleri

Joshua Buatsi’nin bu hafta sonu Dan Azeez’e karşı İngiltere’deki mücadelesi, Azeez’in son antrenman seansında sırtından sakatlanmasının ardından ertelendi.

Buatsi, Cumartesi akşamı Sky Sports’ta yayınlanan The O2’de çok önemli bir hafif ağır sıklet maçında Azeez ile karşılaşacaktı ancak doktorlar Azeez’in sırtındaki sinir sıkışması nedeniyle dövüşemeyeceğine karar verdi.

Bilet bilgileri ve Buatsi-Azeez için revize edilen tarih de dahil olmak üzere Cumartesi günkü etkinlikle ilgili daha fazla ayrıntı kısa süre içinde açıklanacak.

Azeez, “Bunun dövüş haftasında gerçekleşmesi beni mahvetti” dedi.

“Hala anlamıyorum. Kariyerim boyunca hiçbir kavgadan çekilmek zorunda kalmadım. Başta maça gelenler olmak üzere tüm taraftarlardan özür dilemek istiyorum. Ayrıca rakibim Joshua Buatsi için de çok üzgünüm.”, organizatörümden ve bu tarihte çok çalışan herkesten. Bu mücadelenin mümkün olan en kısa sürede yeniden planlanacağını umuyorum.”

BOXXER’in kurucusu ve CEO’su Ben Shalom şunları söyledi: “Buna dahil olan herkes için katlanmak zor.”

“Dan’in Cumartesi gecesi ringde olmak için her şeyi yapacağını biliyorum ve bunun bu zamanda gerçekleşmesi yıkıcı. Ancak savaşçılarımızın sağlığı ve güvenliği her şeyden önce gelmeli” dedi.

“Cumartesi günü 10.000’den fazla seyircinin katıldığı zorlu kampları tamamlayan Dan ve Joshua ile taraftarlar için yüreğim yanıyor. Haritanın geri kalanı hakkında bir güncelleme sunacağız ve Buatsi-Azeez için revize edilen tarihi mümkün olan en kısa sürede duyuracağız.