Ballymore Novices’ Engeli: Willie Mullins ve Paul Townend için tüm sınıfı Etkileyin ve Geçin | yarış haberleri

Impaire Et Passe ve Paul Townend, Ballymore Novices’ Hurdle’da Willie Mullins’i evinde 1-2-3 önde götürmek için mükemmel bir performans sergilediler.

Beş yaşındaki yenilmemiş oyuncu, Patrick Mullins yönetimindeki istikrarlı arkadaşı Gaelic Warrior’ın önündeki hatta altı boydan fazla farkla rahat bir şekilde galip gelerek rakipleri için çok iyi olduğunu kanıtladı.

Erken lider Champ Kiely, Mullins takımının puan durumunu tamamlarken, Good Land Barry Connell için dördüncü oldu ve sonunda – kısmen Sir Alex Ferguson’a ait olan – favori Hermes Allen beşinci olarak yetinmek zorunda kaldı.

Şampiyon Kiely ve Hermes Allen, istikrarlı bir dörtnalda erken koşuyu yapanlardı, yani tüm önemli yarışmacılar bir yuhalama ile eve gittiler.

Ama sağından fırlayan eski oyuncu, Impaire Et Passe ve Townend’e içeride bir rüya gibi koştu ve kombo durdurulamazdı, hatta güçlü kalan Gal Savaşçısı için çok fazla hız gösterdi.

Galibiyet, Mullins’e yarışta altıncı bir galibiyet verirken, Townend hafta boyunca pek çok büyük şansla Cheltenham Festivali’nde 25. galibiyete imza attı.

“Çok etkilendim – vay canına!”

Mullins yarıştan sonra şunları söyledi: “Bu iyiydi, çok etkilendim. Geliyor, tempo değişikliği sonunda geldi – vay.

“Bence bu onun hayatındaki sadece dördüncü koşusuydu, bu yüzden orada bir gelişme var. Onu bir takipçi olarak görüyorum ama engel olarak kalıp kalmayacağınızı merak ediyor olmalısınız? Şampiyon engellerine falan bakmalısın.

“Dün Michael Buckley’e (Constitution Hill sahibi) onu yenmek için dışarı çıkıp tekrar alışveriş yapmamız gerektiğini söyledim ama belki burada bir tane vardır. Zıplaması harika, bu yüzden belki bizde bir tane var.

“Galli Savaşçı, çıkış yolunda kulak tıkaçlarını çıkardık ve Patrick’in (Mullins) istediği kadar iyi yerleşmedi. Patrick, üç mil kadar uzağa gidebileceğini, tüm yolu kovaladığını söyledi.

“Şampiyon Kiely, bu kadar iyi dayanması beni şaşırttı. Danny (Mullins) çok geride olduğunu söyledi, bir sorunu olup olmadığını göreceğiz ama ileride iyi bir takipçi olacak başka biri.”