Avustralya’daki kumar reformu, Birleşik Krallık teknik incelemesinden etkilenebilir

Uzun bir bekleyiş ve bekleyişin ardından, Beyaz kağıt Birleşik Krallık Kumar Yasası İncelemesi geçen ayın sonlarında yayınlandı. bu Beyaz kağıt öneriyor yasalarının dijital çağa uygun olmasını sağlamak için ülkedeki kumar pazarında önemli değişiklikler. Esasen, bunun üzerine inşa etmekle ilgili Kumar Yasası 2005 Ancak amaç, kullanıcıların korunmasını sağlamak ve çevrimiçi kumar operatörleri için stratejik politikalar ve kısıtlamalar uygulamaktır.

Birleşik Krallık’ta yaklaşmakta olan pazar değişiklikleriyle birlikte, araştırmacılar şimdi bunu öneriyor Diğer piyasalar etkilenebilir birlikte. Profesör Sally Gainsbury Sydney Üniversitesi’nden ve Kumar Tedavi ve Araştırma Kliniği Direktörü, İngiltere pazarının değişmek üzere olduğunu tüm dünyanın gördüğünü açıkladı.

İngiltere’ye benzer Avustralya geliştirmek için de çaba sarf etmektedir. Kumarla ilgili düzenlemeler. Profesöre göre, Birleşik Krallık’taki değişikliklerin Avustralya’daki kumar pazarının geleceği üzerinde etkileri olabilir. Gainsbury, değişikliklerin Avustralya pazarını nasıl etkileyebileceğini açıklamadı, ancak konuyla ilgili daha fazla tartışmanın bu hafta yapılması bekleniyor. Avustralya’nın bunu uygulayabilmesi muhtemeldir. Birleşik Krallık’ta önerildiği gibi benzer değişikliklerAncak her şey yasama organının elinde.

İngiltere’de olup bitenleri dünyanın dört bir yanından izleyen birçok insan var. Avustralya kumar yönetmeliği şu anda inceleme altındadır ve Birleşik Krallık’taki değişikliklerin gelecekteki Avustralya kumar reformlarını etkilemesi muhtemeldir.

Profesör Sally Gainsbury

Konuyla ilgili tartışmalar devam ediyor

Son zamanlarda Profesör Gainsbury, Yardımcı Doçent ile birlikte Halil Philander Washington Eyalet Üniversitesi’nden bir web seminerinde konuyu tartıştı Tim MillerBirleşik Krallık Kumar Komisyonu Araştırma ve Politikası İcra Direktörü ve Direktörü, Ben Haden. Haden o sırada, “Birleşik Krallık Kumar Araştırması adını vereceğimiz şey için yeni bir metodolojiye geçmek üzere bir test aşamasından geçiyoruz.” Ona göre, bu veriler ülkeye yardımcı olacak Tüketici davranışını ve kumarın zararlarını daha iyi anlayın.

Miller, teknik incelemenin ülkenin düzenlenmiş kumar pazarında birçok değişiklik önerdiğini de sözlerine ekledi. Hedeflenen değişikliklerin aranacağını açıkladı İngiltere pazarına uygun ve tüketicilerin ve paydaşların görüşlerini dikkate almak diğer yargı bölgelerine de uygulanabilir.

Konuyla ilgili tartışmalar planlandı bu perşembe devam ediyor. Gainsbury, Philander ve Miller ve Haden bu hafta bu konu hakkında tekrar konuşacaklar. Beyaz Kitapta önerilen değişikliklerin çeşitli yönlerini ve oyun pazarını dönüştürme sürecinde kanıtların nasıl yardımcı olabileceğini tartışacaklar.