Andy Murray: İskoç, Aix-en-Provence’daki ATP Challenger etkinliğinde Laurent Lokoli’yi geçerek çeyrek finale yükseldi | tenis haberleri

Aix-en-Provence’daki ATP Challenger Tour 175 etkinliğinde Andy Murray, Fransız rakibi beş maç puanı kurtardıktan sonra Laurent Lokoli’yi üç setlik bir galibiyetle mağlup etti.

Open Aix Provence Credit Agricole’de ikinci tur beraberliği iki saat 42 dakika süren bir maratona dönüşen Murray 6-4, 5-7, 6-3 kazandı.

35 yaşındaki üç kez Major şampiyonu – dünyada 52. sırada ve Lokoli’den 135 sıra yukarıda – Fransız topraklarında zorlu bir ilk seti gölgeledi.

Görünüşe göre beşinci fide, servis kırarak 5-2 öne geçtiği için ikinci seti kısa sürede tamamlayacaktı.

Ancak Murray iki maç puanı almayı başaramadı ve Lokoli, ev sahibi taraftarı neşelendirmek için canlandı ve kollarını havada sallayarak 5-4 yapmak için mücadele etti.

Bir sonraki maçta Murray için iki maç puanı daha geldi ve gitti, Lokoli’nin drop şutları Scot’a karşı güçlü bir silah olduğunu kanıtladı.

Murray, beş maçlık bir mağlubiyet serisini durduramadığı için Lokoli kısa süre sonra ikinci seti kazandı.

Her iki oyuncu da belirleyici sette etkileyici bir şekilde görev yaptı, ta ki Murray baskı uygulayıp üçüncü bir kırılma noktası atarak 5-3 öne geçti.

Lokoli, beşinci bir maç puanını kurtarmak için etkileyici bir forehand galibi oluştursa da, Murray sonunda galibiyeti tamamladı – bu, görünürde rahatlayacak kadar.

Mart ayında Indian Wells’ten bu yana ilk kez üst üste kazandı.

İlk turda Gael Monfils’i yenen Murray, Cuma günü çeyrek finalde üçüncü bir Fransız olan Luca Van Assche ile karşılaşacak.