Amazon, sosyal kumarhane uygulamaları nedeniyle açılan davayı savuşturdu

ABD'nin Washington da dahil olmak üzere çeşitli eyaletleri sosyal kumarhane uygulamalarını yasa dışı ilan etse de bu tür uygulamalar çoğalmaya devam ediyor Yılda milyarlarca satış. Bu uygulamalar genellikle ücretsiz olarak sağlanır ve kumarhane tarzı kumara benzer bir deneyim sunar. Ancak sosyal kumarhane uygulamaları nakit ödeme sunmasa da kullanıcılar bunu sağlıyor oyunlarını sanal çiplerle genişletmek için gerçek para ödeyebilirler.

İçinde Kasımtarafından temsil edilen bir Nevada sakini Edelson PC'sigönderilen Amazon'a dava, lider çevrimiçi perakendeci ve bulut hizmetleri sağlayıcısı, sosyal kumarhane uygulamaları aracılığıyla. Davada, şirketin “yasadışı bir İnternet kumar işletmesi” işleterek ve sosyal kumarhaneler sağlayarak milyarlarca dolar kar elde ettiği iddia edildi. Kumarhane kumarına benzer eğlenceler sunun. Peki, açıklandığı gibi ReutersAmazon davaya itiraz etti Seattle yargıcından davayı dondurmasını istemek.

Önde gelen çevrimiçi perakendecinin avukatları, sosyal kumarhane uygulamalarına meydan okuyan davanın, Facebook, Apple ve Google'a karşı açılan diğer benzer davaların sonucuna kadar beklemeye alınmasını istedi ABD'deki temyiz mahkemesi ile. Son rapora göre bu davaların Nisan veya Mayıs aylarında ilgi görmesi bekleniyor ve kararların 2024 yılı sonuna kadar çıkması bekleniyor.

Amazon'un savunması da bundan bahsetti ABD'de çevrimiçi platformları iddialardan ve davalardan koruyan mevcut yasa Üçüncü taraf şirketlerin sağladığı içerik nedeniyle aleyhinize. Yukarıdaki kanun Bölüm 230 1996 tarihli İletişim Ahlakı Kanunu'nda şu ifade yer almaktadır: “Etkileşimli bir bilgisayar hizmetinin hiçbir sağlayıcısı veya kullanıcısı, başka bir bilgi içeriği sağlayıcısı tarafından sağlanan herhangi bir bilginin yayıncısı veya sözcüsü olarak değerlendirilmeyecektir.”

Sosyal kumarhane uygulamaları kumarhane kumarına benzer eğlence sunuyor

Amazon'a açılan dava, ünlü hukuk firması Edelson'un açtığı sekizinci dava oldu. Firmanın odak noktası toplu davalar ve toplu davalardır. Edelson temsil eder Steven Horn Amazon'a açılan davada. Dava, Amazon'un “kullanıcıların mobil cihazlarında Vegas tarzı sosyal kumarhane uygulamalarını oynayabilecekleri bir uygulama mağazasının sahibi ve işletmecisi olduğunu” iddia ediyor.

Ayrıca dava sosyal kumarhane uygulamalarının artan popülaritesini vurguladı. Yasal iddiaya göre sosyal casino uygulamalarına internet tarayıcıları, tabletler ve akıllı telefonlar aracılığıyla ulaşılabiliyor. Müşterilere her zaman, her yerde slot makinesi benzeri deneyimler sunmak.