AGA: İş gücü çeşitliliğinde ABD oyun sektörü lideri

ABD kumarhane endüstrisini temsil eden ulusal ticaret grubu American Gaming Association (AGA), oyun sektöründeki çeşitliliği belirlemeye çalışan yeni bir rapor yayınladı. ABD oyun endüstrisinin yeni derinlemesine çalışmasına ilişkin veriler, bunun daha büyük konaklama sektörü ve ABD işgücünden daha çeşitli olduğunu bir kez daha doğruladı. Bu son veriler, ülkedeki oyun şirketlerinin işgücünü çeşitlendirme çabalarını doğruladı.

AGA Başkanı ve CEO’su Bill Miller’a göre yeni çalışma, oyun sektörünün iş gücünü çeşitlendirmedeki başarısının altını çiziyor. Başkan ve CEO, oyun şirketlerinin bu alanda daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğini kabul ederken, aynı zamanda son on yılda kaydedilen ilerlemeyi de kabul etti. Miller, “AGA, bu araştırmayı üyelerimizi önümüzdeki aylarda ve yıllarda oyunlarda DEI’yi toplu olarak nasıl ilerletebileceğimiz konusunda bilgilendirmek için kullanacak.”

Bugünün raporunun da gösterdiği gibi, sektörümüz çeşitlilik yönünde önemli adımlar attı, ancak hala yapılacak işler var.

Amerikan Oyun Derneği CEO’su ve Başkanı Bill Miller

Kumar endüstrisi daha fazla azınlık çalışanı işe alıyor

Yeni çalışma, oyun endüstrisinin diğer sektörlere kıyasla daha fazla azınlık çalışanına sahip olduğunu ortaya koydu. Örneğin AGA, azınlıkların ABD’deki toplam iş gücünün %42’sini ve daha geniş otelcilik endüstrisinin %52’sini oluşturduğunu söyledi. Buna karşılık kumar sektöründe bu oran %62’ye yükselerek daha fazlasının olduğunu doğrulamaktadır. Azınlık Çalışanları.

Oyun çalışanlarının yaklaşık %19’u siyah, %23’ü ise Hispanik. Bu sonuçlar konaklama sektörü ve ulusal işgücü ile karşılaştırıldığında daha yüksektir. Ek olarak, yeni rapora göre, Asyalı işçiler oyun sektöründe %14 ile önemli bir varlığa sahip ve bu da ulusal iş gücünün iki katı.

Ek olarak, yeni rapor, oyun işgücünün ırksal çeşitliliğinin son on yılda arttığını ortaya koydu. Örneğin, 2011’de operatör çalışanlarının yaklaşık %20’si azınlıklara mensupken, yalnızca %12’si siyahiydi.

“Önemli olarak, üst/orta ve profesyonel düzeylerde oyun alanındaki liderlik hattı, tüm iş düzeylerinde ulusal ortalamadan önemli ölçüde daha çeşitlidir: üst/orta yöneticilerin yüzde 45’i azınlıklardan, profesyonellerin yüzde 43’ü ise hem 10 hem de 10 ila 10 arasındaki azınlıklardandır. AGA’nın son raporu, ulusal ve misafirperverlik kriterlerinin 12 puan üzerinde” dedi.

Son olarak, yeni çalışma, oyun endüstrisindeki üreticilerin diğer elektronik üreticilerine kıyasla daha çeşitli bir iş gücüne sahip olduğunu doğruladı. Oyun üreticilerinin çalışanlarının yaklaşık %45’i, diğer elektronik üreticilerin çalışanlarının %38’i azınlıklara mensuptur.